HIZLI
TEKLİF AL

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu
 

SEO Danışmanlık Hizmetleimizi Keşfedin

     

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO Nedir? Günümüzde hemen hemen her web site sahibi ya da sahibi olmak isteyen herkesin bildiği ya da duyduğu bir kavram olan SEO nedir? İngilizce’de “Search Engine Optimization” teriminin kısaltması olan SEO web sitenizin hedeflediğiniz anahtar kelimelerde arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların bütünüdür.

SEO Danışmanlık | Arama Motoru Optimizasyonu

Herkes SEO Yapabilir mi?

SEO çok ciddi bir iştir. Özenle, sabırla, bilgi ve uygulama tecrübesiyle yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde Arama Motoru Optimizasyonu için harcadığınız paralar boşa gidebilir hatta boşa gideceği gibi bir de siteniz Google tarafından Sandbox’a yani cezalı duruma düşerek telafisi olmayan şekilde Google arama motorundan silinebilir.

O yüzden bu konuda size referans gösterebilecek, bilgisine ve tecrübesine inandığınız kişi yada web ajanslarıyla SEO çalışmalarınız yürütmeniz gerekmektedir.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) çalışmalarında en önemli bir süreç te backlink stratejileridir. Doğru backlink stratejilerini yönetmek iyi derecede bir uzmanlık gerektirmektedir. Backlink başka web sayfalarınızdan gelen geri bağlantılar demektir ve Arama motoru sıralama sonuçlarında doğrudan bir sıralama faktörü olabilmektedir.

SEO Danışmanlık | Arama Motoru Optimizasyonu

Neden SEO Danışmanlığı?

Neden SEO yaptırmalısınız ya da neden web siteniz SEO ya yani arama motoru optimizasyonuna ihtiyaç duyar. Çünkü sizin gibi kendi web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını isteyen birçok web site sahibi ve şirket SEO alanında ciddi çalışmalar ve yatırımlar yapmaktadır.

Sizin de arama motorlarından hedef kitlenize organik sonuçlarda ulaşabilmeniz için SEO çalışmalarına yatırım yapmanız gerekmektedir.

SEO Danışmanlık | Arama Motoru Optimizasyonu

Etkili bir SEO Çalışmasının Avantajları

Etkili bir SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Çalışması şirketinize ve markanıza uzun vadede çok iyi avantajlar kazandırmaktadır. Etkili bir SEO çalışması emek ve zaman isteyen uzun bir yolculuktur. Etkili bir SEO çalışmasının faydaları ve size kazandıracakları kesinlikle saymakla bitmez. Etkili bir SEO çalışmasının size ve şirketinize kazandırdıklarını gözünüzde daha iyi canlandıranbilmeniz için aşağıdaki çarpıcı listeye göz atınız.

SEO Danışmanlık | Arama Motoru Optimizasyonu

Başarılı Bir SEO Size Ne Sağlar?

01

Müşteri Aramaya Son Verin

İyi bir SEO çalışması arama sonuçları sıralamasında sizi kalıcı bir şekilde organik olarak üst sıralara taşır. SEO çalışmaları sürekli devam eden bir süreçtir. Kalıcılığın sürekli olması için içerik pazarlaması ve SEO hizmetleri sürekli olarak eş zamanlı bir şekilde sağlanmalıdır. 

Google'da rekabeti yüksek hedef anahtar kelimelerinde ilk sıralarda olduğunuzu hayal edin. Her gün ürünlerinizden ve hizmetlerinizden satın almak isteyen 10’larca ve 100'lerce potansiyel müşteri size ulaşıyor. Müşteri aramak ve zor satış süreçleri gerçekleştirmek artık sizin için bir daha problem olmayacak.

02

Marka Bilinirliğinizi Arttırın

Hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaştıkça çevrimiçi itibarınız ve marka bilinirliğiniz de olumlu bir şekilde artacaktır. Daha çok insan ve müşteri adayı sizi tanıyacak ve satın almak için size ulaşacaklardır. Marka bilinirliğinizin artması şirketiniz ve ürünlerinize değer katacaktır. Bu süreçte iyi bir içerik pazarlaması ve sosyal medya yönetimi yapılması büyük önem taşımaktadır. artık her mecrada kurumsallığınızı ön plana çıkaracak çalışmalara daha fazla önem vermeniz gerek bir süreçte olacaksınız.

03

Hedef Kitlenizi Genişletin!

İyi Bir Arama motoru optimizasyonu çalışması her geçen gün sizden bahseden kişilerin ve sosyal medyalarda sizi takip eden hedef kitlenizin sayısının artmasına sağlayacaktır. Google'da marka isminiz daha çok aratılacak ve Google'da sizi bir marka olarak görmeye başlayacak. Google markaları çok sever ve sıralama sonuçlarında ön plana taşır. Google' da marka ismi ile yapılan aramalar sıralama sonuçlarını etkileyen önemli bir kriterdir. Tabi etkili bir içerik pazarlaması ile yapıldığında etkileri çok daha fazla olacaktır.

04

Hizmet Bölgelerinizi ve Satış Ağınızı Genişletin

Etkili bir SEO çalışması ile hedef kitlenizi ve web site trafiğinizi ciddi ölçüde büyütebilirsiniz. Etkili SEO çalışmalarında potansiyel müşterilerden gelen hedef anahtar kelime trafiklerinin artırılması sağlanır. işe yaramayan trafik yerine size doğrudan satış ve dönüşüm kazandıracak müşteri trafikleri hedeflenir.

05

Rekabeti Siz Belirleyin

Etkili bir SEO stratejisi ile rakiplerinin önüne geçebilirsiniz. Rakiplerinizden daha çok müşteri potansiyeline sahip olmak kesinlikle birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Rekabeti ortadan kaldırdığınız gibi rekabet koşullarını da siz belirleyen olabilirsiniz. 

06

Müşterilerinizi Doğru Yönlendirin

Etkili bir SEO stratejisi size çok fazla potansiyel müşteri trafiği kazandıracağı gibi web siteniz üzerinden çok iyi dönüşümler de elde etmenizi sağlayacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey iyi bir içerik pazarlaması ve Call to action (CTA) harekete geçirici mesajlar ile müşterilerinizden bolca dönüşüm kazanmak olacaktır. Dönüşüm oranlarınızı sürekli artıracak AB testlerimiz ile bu keyifli süreci birlikte kutlayalım.

07

Hedef Kitlenize En Kapsamlı Bilgileri Siz Sunun

Google'da ilk sıralarda yer almak size hızlı satış ve iyi bir nakit akışı da sağlayacaktır. Bu da bütçenizin bir kısmını da ha içerik pazarlaması için ayırabileceğiniz anlamına gelir. Müşterilerinize değer katan ve hatta bağımlılık yapan içerikler üretmek sizi onların gözünde vazgeçilmez bir otorite sahibi yapacaktır. Bu şekilde hem Google sıralamanızı koruyabilir hem de marka bilinirliğinizi emin adımlarla artırmaya devam edebilirsiniz.

08

Yeniden Pazarlama İle Dönüşümlerinizi Artırın

Ve tabiki de remarketing yani yeniden pazarlamayı da bahsetmeden bu liste eksik kalacaktır. Web sitenizi ziyaret eden hedef kitlenizi dönüşümler ile belirledikten sonra sürekli karşılarına çıkarak potansiyel müşterilerinizin satış döngüsüne girmesini hızlandırın ve rakiplerinizden her zaman bir adım daha önde olun.

Bölgesel SEO NEdir?

Bölgesel seo kavramı jenerik anahtar kelimelerin yanına kendi hizmet verdiğiniz bölgeleri ekleyerek yapılmaktadır. İstanbul’da  web tasarım hizmeti veren bir firma web tasarım kelimesinde başta çıkmak için çok ciddi seo çalışması yapması gerekli ve ciddi seo maliyetleri harcamalıdır. Ancak Bölgesel SEO çalışması yaparak web tasarım kelimesi için değil de İstanbul web tasarım kelimesi için Arama motoru optimizasyonu yapması durumunda SEO maliyetleri azalacak ve kısa sürede daha etkili sonuçlar alabilecektir.

Neden Local SEO

Bölgesel SEO küçük ve orta ölçekli işletmeler için ya da 1 veya 1 kaç şehirde hizmet veren firmalar için uygulanması tavsiye edilen daha düşük maliyetli arama motoru optimizasyonu yöntemi olduğu için tavsiye edilmektedir.

SEO Danışmanlık | Arama Motoru Optimizasyonu